ASDEP SAHA ÇALIŞMALARI ATATÜRK MAHALLESİNDE DEVAM EDİYOR

Müdürlüğümüze bağlı Uşak Sosyal Hizmeti Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelimiz belirlenen iş programı çerçevesinde saha çalışmalarını Uşak Merkez Atatürk Mahallesinde devam ettirecektir.
2017 yılı Eylül ayından bu yana geçen süreçte Uşak Merkez Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde ASDEP personelimiz tarafından 515 hane tek tek ziyaret edilerek toplamda 1768 kişi ile görüşmeler yapılmıştır. Yapılan görüşmelerden tespit ve değerlendirmelerden elde edilen bilgiler sonucunda ASDEP Bilişim Sistemine kaydedilmiştir.
Bakanlığımızın aileye aile içinde destek olmak için yola çıktığı Aile Sosyal Destek Programı(ASDEP) sağlık, ekonomi, hukuk, eğitim, istihdam, barınma, sosyal destek ve bakım gibi alanlarda desteğe ihtiyacı olan birey ve ailelerin doğru rehberlik ve doğru yönlendirme ile kamu hizmetlerinden eksiksiz bir biçimde faydalanmalarında köprü görevi görmektedir. Aile Sosyal Destek Programı görüşme yapılan vatandaşlarımız tarafından destek görmekte ve yararlı bulunmaktadır.