Valimiz Sayın Salim Demir “Kadınlarımız gösterdikleri fedakârlıklar ve çektikleri cefaya rağmen toplumun her kesimine ve ailelilerine sevgi dağıtmıştır”

Valimiz Sayın Salim Demir 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek başkanlığında sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, kadın girişimciler ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün kadın çalışanlarından oluşan heyeti makamında kabul etti. 
 
Kabulde konuşan Valimiz Sayın Salim Demir, kadınların toplumun her kesiminde tarih boyunca gösterdikleri fedakârlıklar ve çektikleri cefaya rağmen toplumun her kesimine ve ailelilerine sevgi dağıttıklarını kaydetti. 
Valimiz Sayın Salim Demir, konuşmasına şöyle devam etti, “Peygamber efendimiz (S.A.V.) bundan yaklaşık 1400 yıl önce Veda Hutbesinde kadınlarımıza ilişkin yaptığı konuşma, bu konuşma vesilesiyle atfettiği kıymet, mensubu bulunduğumuz dinimizin kadına verdiği önemi göstermektedir. Tarihimize ve kültürümüze baktığımızda kadınlarımız toplumumuza önemli katkılar sağlamışlardır. Bugünden sonra dünya kadınlarının rahat ettiği ve ailelerinin mutlu olduğu bir hayatın başlaması temennisiyle 8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü kutluyorum” dedi.