Valimiz Sayın Salim Demir ve eşi Sayın Nezahat Demir Hanımefendi, Çocuk Evleri, Engelsiz Yaşam M. ve Huzurevi sakinlerini yalnız bırakmadı

Valimiz Sayın Salim Demir ve eşi Sayın Nezahat Demir Hanımefendi, Kurban Bayramı münasebetiyle Arefe gününde Çocuk Evleri Sitesi, Engelsiz Yaşam  Bakım  ve Rehabilitasyon Merkezi, Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek Kurban Bayramlarını kutladı. 

İlk olarak  İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Evleri Sitesini ziyaret eden Vali Demir ile eşi Nezahat Demir Hanımefendi, çocuklarla yakından ilgilenerek bayramlarını kutladı. 

Çocuk Evleri Sitesinde çocuklarla sohbet eden Vali Demir ve eşi Nezahat Demir Hanımefendi, daha sonra Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine geçerek merkezde kalan bayanlarla bayramlaştı.
 
Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle uzun süre sohbet edip, bayram hediyesi veren Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir Hanımefendi, son olarak Uşak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
 
Huzurevi sakinleri ile tek tek bayramlaşan Vali Demir, huzurevi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada: ”Bugün burada İlimizin protokol üyeleri ve kıymetli eşleri ile Kurban Bayramı münasebetiyle hem arefenizi tebrik etmek hem de bayramınızı kutlamak üzere sizleri ziyaret etmiş bulunuyoruz. 
 
Öncelikle bu çok amaçlı salonun tamamlanarak siz değerli büyüklerimizin hizmetine girmiş olmasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Özellikle bocce maçlarının gerçekleştirileceği bu salonun hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah en kısa zamanda buraya bocce takımımızın maçlarını seyretmeye geleceğiz.
 
Bizim örfümüze, adetimize göre yaşlılar toplumun bereketidir. Eğer bir toplumda yaşlıların itibarı yüksekse, onlara gereken değer veriliyorsa, o toplum iyi bir toplumdur, kadir kıymet bilen bir toplumdur. İşte biz de Devlet olarak yaşlılarımıza verdiğimiz değerle onların her türlü ihtiyaçları karşılandığı gibi hastalıklarla ilgili hizmetler de titizlikle yerine getirmekteyiz.
 
Eğer bir insana iyilik yapmak istiyorsanız onun yalnızlığını paylaşınız. Yalnızlığı paylaşılan bir insan kendini mutlu hisseder. İşte bizler de bugün bu amaçla  buradayız. Siz büyüklerimizin başımızın üstünde yeri olduğunu bir kez daha vurgulayarak, hepinizin Mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, esenlikler diliyorum.” dedi.

Kurum ziyaretleri sırasında Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir Hanımefendi’ye, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Savaş, Hukuk Müşaviri Ayşe Şeyda Çağlar, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve eşi Şule Ergüder, İl Jandarma Komutanı J.Albay Yalçın Baysal ve eşi Hülya Baysal, İl Müdürümüz Mustafa Peltek ve daire müdürleri  eşlik etti.