Valimiz Sayın Salim Demir ve eşi Sayın Nezahat Demir hanımefendi çocuk evleri sitesinde kalan çocukları konakta ağırladı

Devletin şefkat elinin dokunduğu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ait evlerde kalan çocuklara, aile ortamını yaşatmak üzere düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Valimiz Sayın Salim Demir ve eşi Sayın Nezahat Demir hanımefendi, çocuk evleri sitesinde kalan 11 kız ve 7 erkek çocuğu konakta ağırladı.
 
Akşam yemeğinde aynı masada çocuklarla birlikte yemek yiyen Valimiz Sayın Salim Demir ve eşi Sayın Nezahat Demir hanımefendi tüm çocuklarla tek tek ilgilendi. Yemeğin ardından çocuklarla birlikte pasta kesildi, meyve suyu ikram edildi. Yemek ve pasta ikramının ardından çocuklara hediyeler verildi.
 
Müzik eşliğinde gönüllerince eğlenen çocuklarla birlikte vakit geçiren Valimiz Sayın Salim Demir, “Devletin himayesinde en iyi şekilde korunan çocuklarımıza aile ortamının sıcaklığını yaşatmak üzere çocuk evleri sitesinde kalan evlatlarımızı konağımızda misafir ettik. Birlikte yemek yiyip pasta kestik. Devletimizin şefkat elini uzattığı bu yavrularımız bize emanet ve bu emanetlere sahip çıkmak üzere çok güvenli ve konforlu ortamlarda yaşamalarını, eğitimlerini sürdürmelerini, sevgi ve ilgiyle yetişmelerini, devlete ve topluma faydalı, hayırlı fertler olmalarını arzu ediyoruz. Eşim Nezahat Demir Hanım efendinin de hassasiyet gösterdiği bu konuda çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir. Bu akşam onlar güzel vakit geçirdiler, mutlu oldular, inşallah her fırsatta onlarla birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Konakta Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir hanımefendinin ev sahipliği yaptığı programa İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve eşi Şule Ergüder de eşlik etti.